Polskie Forum Emule - Lossless Music Download, Audio HQ Releases
Home arrow Discography arrow GUNS N'ROSES
wtorek, 19 wrzesień 2017
ED2K CATEGORIES
Discography
Lossless Music
Lossy Music
DVD Audio / Multichannel
DVD-Music Video
LQ concert's / Document's
Covers
Windows Software
Linux
[RS] CATEGORIES
Lossless Music
DVD-Music Video
LOGIN FORM ( only TEAM )
Username

Password

Remember me
Forgotten your password?

GUNS N'ROSES
niedziela, 26 grudzień 2010
Guns N' Roses – amerykański zespół rockowy powstały w 1985 grający głównie hard rock. Powstały z połączenia dwóch zespołów - L.A. Guns i Hollywood Rose. Znany ze swego charakterystycznego brzmienia, w którym dominowały melodyjne duety gitar elektrycznych Slasha i Izzy Stradlina oraz wysoki śpiew Axla Rose'a. Ma też na swoim koncie szereg ballad rockowych.Grupa była "kamieniem milowym" na długiej drodze historii rockowej rebelii. Uzyskała, całkiem zresztą zasłużenie, miano bad boys (a także the most dangerous band in the world) końca lat osiemdziesiątych XX wieku. Rozpoczynając swą działalność w 1985 miała spore trudności w przebiciu się na rynku. Nieustanne koncertowanie, w końcu wyrobiło grupę fanów, wystarczającą do pokonania inercji rynku muzycznego. Od tego czasu Guns N' Roses stało się jednym z najpopularniejszych amerykańskich zespołów rockowych. Wskutek tarć personalnych, w początkach lat dziewięćdziesiątych grupa zniknęła ze sceny, ale nie zawiesiła swego istnienia. Powrót na scenę stał się jednak możliwy z nowymi muzykami, wobec nieprzejednanego stanowiska ex-członków zespołu, odmawiających współpracy z Axlem, który z kolei jest właścicielem praw do nazwy grupy. Pierwszy skład jako Hollywood Rose stanowili: Axl Rose (wokal), Izzy Stradlin (gitara rytmiczna), Rob Gardner (perkusja), Tracii Guns (gitara prowadząca) i Ole Beich (gitara basowa).          Wskutek kłótni Rose'a i Stradlina z resztą zespołu, pozostali członkowie odeszli z powrotem do L.A. Guns. Do Axla i Izzy'ego dołączył wkrótce basista Duff McKagan, który też przedstawił sobie resztki Hollywood Rose ze Slashem i Stevenem Adlerem, którzy w tym czasie tworzyli dwuosobowy zespół Road Crew. Cała piątka zgrała się tuż przed pierwszą "trasą" po klubach zachodniego wybrzeża USA załatwioną przez Duffa i tak powstała grupa Guns N' Roses. Mieliśmy wtedy do czynienia także z najlepszym i najdłużej grającym składem zespołu. Jeszcze w 1985 roku nagrali pierwsze demo, następnie drugie w 1986 roku już nieco poważniejsze, które wysłali do firm płytowych - kilka nagrań z tego demo znalazło się na ich pierwszej EP. Demo bardzo spodobało się wytwórni Geffen Records, którzy już wcześniej zwrócili na zespół uwagę za czasów ich występów w nocnych klubach. W 1987 roku ukazała się ich pierwsza duża płyta stając się jedną z najważniejszych pozycji w historii muzyki rockowej. Solówki Slasha, kompozycje Izzy Stradlina i energiczne, często wulgarne teksty śpiewane przez Axla do dzisiaj znajdują nowych fanów i nowych nabywców. W tamtym okresie Guns N' Roses miało najgorszą opinię - niejednokrotnie odmawiano im meldunków w hotelach gdzie już ich znano lub gdzie wcześniej dotarła przed nimi ich sława - znani byli z tego, że doszczętnie demolowali swoje pokoje, prym wiódł tu wokalista Axl, który nie tylko niszczył wszystko co wpadło w oczy, ale kuł dziury w ścianach i wyrywał kable.

          W wyniku problemów z narkotykami w maju 1990, Steven Adler został wyrzucony z zespołu. Na jego miejscu grało kilku perkusistów w czasie nagrań do płyt Use Your Illusion, a w końcu jeden z nich - Matt Sorum z formacji The Cult został na stałe. Ponadto mniej więcej w tym samym czasie zespół zasilony został klawiszowcem Dizzy Reedem, którego sceniczny debiut miał miejsce w Rio de Janeiro podczas drugiej edycji festiwalu Rock in Rio 20 stycznia 1991 roku. We wrześniu 1991 roku, po wydaniu podwójnego albumu Use Your Illusion grupę na własne życzenie opuścił Izzy Stradlin. W listopadzie tego samego roku gitarzystą zespołu został Gilby Clarke z formacji Kills for Thrills.

          Po zakończeniu gigantycznej "Use your Illusion Tour" i wydaniu w międzyczasie płyty The Spaghetti Incident doszło do spięć w zespole. Z grupy wyrzucony został Gilby Clarke. Z zespołem grali Paul Huge, a także gitarzysta zespołu Ozzy'ego Osbourne'a Zakk Wylde. Stopniowo jednak skład zespołu zaczął się kruszyć. Z Guns N' Roses pożegnali się: w 1996 roku Slash, w 1997 Matt Sorum i Duff McKagan. Tym samym ostatnim członkiem oryginalnego składu pozostał Axl Rose. Po okresie milczenia zespół dał 2 koncerty (sylwestrowy występ w House of Blues w Las Vegas w 2001, oraz podczas trzeciej edycji Rock in Rio) w nowym składzie: Axl Rose (śpiew), Robin Finck (gitara prowadząca), Buckethead (gitara prowadząca), Paul Huge (gitara rytmiczna), Tommy Stinson (gitara basowa), Brain Mantia (perkusja), Dizzy Reed i Chris Pittman (instrumenty klawiszowe)

          Fanów niemile zaskoczyła kiepska forma Axla Rose oraz to, że barwa jego głosu uległa zmianie (znikł charakterystyczny skrzek, który zaczął powracać dopiero około roku 2002). Na dodatek po koncercie w House of Blues pojawiły się komentarze sugerujące, że Axl skompletował sobie zupełnie nowy zespół tylko po to, by grać utwory "starych" Guns N' Roses i wciąż na nich zarabiać.

          Jeszcze przed rozpoczęciem tras koncertowych po Europie i późniejszej po Ameryce w 2002 ze składu usunięty został Paul Huge, a na jego miejsce przyjęty został Richard Fortus. W takim składzie Guns N' Roses zagrali na przerwanej w połowie amerykańskiej trasie w 2002 roku: Axl Rose (śpiew), Robin Finck (gitara prowadząca), Buckethead (gitara prowadząca), Richard Fortus (gitara rytmiczna), Tommy Stinson (gitara basowa), Brain Mantia (perkusja), Dizzy Reed, Chris Pittman (instrumenty klawiszowe). Około rok później z zespołu odszedł gitarzysta Buckethead.

          1 kwietnia 2005 roku wyciekł utwór pod tytułem IRS, na początku były to tylko krótkie urywki lecz po pewnym czasie ukazała się prawie pełna wersja utworu (prawdopodobnie brakuje początku). Wydawało się że w tym roku ukaże się płyta Chinese Democracy. Pojawiło się wiele plotek na jej temat, także manager Guns N' Roses - Merck Mercuriadis mówił, że rok 2005 będzie rokiem Guns N' Roses. Na przełomie listopada i grudnia basista zespołu Tommy Stinson powiedział w jednym z wywiadów, że nowy album jest w tej chwili w trakcie miksowania.

          13 stycznia 2006 Axl Rose pokazał się publicznie na przyjęciu zorganizowanym z okazji promocji nowej płyty Korna. W wywiadzie dla pisma Rolling Stone zapowiedział, że w tym roku fani usłyszą muzykę. Nie sprecyzował jednak, czy chodzi o płytę, singel, czy o utwór do filmu. Nieco wcześniej były gitarzysta Slash powiedział, że według jego informacji płyta Chinese Democracy ukaże się w marcu 2006. W wywiadzie dla Ediego Trunka Axl Rose powiedział, że płyta zostanie wydana jesienią, ewentualnie późną jesienią.

          12 maja 2006 nowym gitarzystą grupy został oficjalnie Ron Thal znany również jako Bumblefoot. Aktualny skład zespołu to: Axl Rose (śpiew), Robin Finck (gitara prowadząca), Ron Thal (gitara prowadząca), Richard Fortus (gitara rytmiczna), Tommy Stinson (gitara basowa), Brain Mantia (perkusja), Dizzy Reed (instrumenty klawiszowe), Chris Pittman (instrumenty klawiszowe i efekty specjalne) i Frank Ferrer (perkusja; w zastępstwie Braina Mantii)

          W maju 2006 roku zespół wyruszył w trasę koncertową promującą nie wydany dotyczas album Chinese Democracy Pod koniec europejskiej trasy Briana, który wrócił do domu zajmować się nowonarodzonym dzieckiem, zastąpił Frank Ferrer. 15 czerwca 2006 na stadionie Legii w Warszawie odbył się koncert Guns N' Roses, na którym gościnnie wystąpił były gitarzysta i współzałożyciel zespołu Izzy Stradlin. 13 lipca 2008 podczas targów gier E3 ogłoszono, że piosenka Guns N' Roses pod tytułem "Shackler's Revenge" znajdzie się w grze konsolowej Rock Band 2. Jest to pierwsza piosenka wydana przez zespół od 1999 roku.

          Kolejna nowa piosenka "If the world" ma pojawić się podczas napisów końcowych filmu Body Of Lies. 20 października 2008 na oficjalnej stronie internetowej zespołu pojawiło się potwierdzenie, że Chinese Democracy ukaże się 23 listopada 2008. 21 listopada 2008 płyta ukazała się w Polsce.

          22 marca 2009 na oficjalnej stronie internetowej zespołu pojawiła się informacja o odejściu Robina Fincka. Zastąpił go gitarzysta DJ Ashba. Aktualny skład zespołu to : Axl Rose (śpiew), DJ Ashba (gitara prowadząca), Ron Thal (gitara prowadząca), Richard Fortus (gitara rytmiczna), Tommy Stinson (gitara basowa), Dizzy Reed (instrumenty klawiszowe), Chris Pittman (instrumenty klawiszowe i efekty specjalne), Frank Ferrer (perkusja) i Brain Mantia (perkusja).

          14 września 2009 ogłoszono,że zespół ruszy w trasę koncertową. Pierwszą, azjatycką część trasy, Guns N' Roses zainaugurowali występem 11 grudnia 2009 w Tajpej. Z kolei w Osace (16 grudnia 2009) zagrali jeden ze swych najdłuższych koncertów. Po raz pierwszy można było usłyszeć na żywo Catcher in The Rye, Scraped oraz Prostitute z albumu Chinese Democracy. Od czasu koncertów w trakcie trasy Use Your Illusion Tour (z 1992 roku) zagrany został utwór Estranged.

          Azjatycka część trasy koncertowej trwać ma do 19 grudnia, następnie od 13 stycznia do 4 lutego 2010 będzie można zobaczyć Guns N' Roses w Kanadzie. Od 7 marca 2010 r. planowana jest trasa po Ameryce Południowej.

          Według najnowszych informacji Axl Rose, wokalista Guns N' Roses jest gotów podjąć prace nad nową płytą.
źródło:wikipedia.org

          Guns N' Roses (sometimes abbreviated as GN'R or GnR) is an American hard rock band. The band formed in Hollywood, Los Angeles, California in 1985. Led by frontman and co-founder Axl Rose (born William Bruce Rose, Jr.), the band has released six studio albums, three EPs, and one live album while going through numerous line-up changes and controversies since its formation. Rose is the only consistent member of Guns N' Roses.

          The band has sold more than 100 million albums worldwide, including shipments of 43.5 million in the United States. The band's 1987 major label debut album, Appetite for Destruction, has sold in excess of 28 million copies worldwide and reached No. 1 on the US Billboard 200 and is also the highest selling debut album of all time both in the US and worldwide. In addition, the album charted three Top 10 hits on the Billboard Hot 100, including "Sweet Child o' Mine" which reached No. 1. The 1991 albums Use Your Illusion I and Use Your Illusion II debuted on the two highest spots on the Billboard 200 and have sold a combined 14 million copies in the United States alone and 35 million worldwide. After over a decade of work and many lineup changes, the band released their follow-up album, Chinese Democracy, which debuted at No. 3 on the Billboard 200 and was certified platinum in the United States.

          The current lineup comprises lead vocalist Axl Rose, lead guitarists Ron "Bumblefoot" Thal and DJ Ashba, rhythm guitarist Richard Fortus, bassist Tommy Stinson, keyboardists Dizzy Reed and Chris Pitman and drummer Frank Ferrer.

          Guns N' Roses' mid-to-late 1980s and early 1990s years have been described by individuals in the music industry as the period in which "they brought forth a hedonistic rebelliousness and revived the punk attitude-driven hard rock scene, reminiscent of the early Rolling Stones.
Last Updated ( czwartek, 03 luty 2011 )
Design by Spanner © Velvet Underground Forum
Pliki lub dane, do których linki można znaleźć na forum, nie są zgromadzone na tej stronie internetowej lub serwerze strony. Ta strona pokazuje tylko i wyłącznie sumy kontrolne znalezione wewnątrz sieci Edonkey2000.
NO files or data the links on this website are pointing to are stored on this website or server the website is hosted on in any way or form. This site is only pointing out links found inside the Edonkey2000 Network, hosted on OTHER computers connected to that network
Bajo ningún concepto, ni este sitio ni su servidor albergan ficheros. Este sitio sólo recaba enlaces que se encuentran ya en la red de Edonkey2000, concretamente, en ordenadores conectados a susodicha red.