Polskie Forum Emule - Lossless Music Download, Audio HQ Releases
Home arrow Discography arrow AMAROK
wtorek, 19 wrzesień 2017
ED2K CATEGORIES
Discography
Lossless Music
Lossy Music
DVD Audio / Multichannel
DVD-Music Video
LQ concert's / Document's
Covers
Windows Software
Linux
[RS] CATEGORIES
Lossless Music
DVD-Music Video
LOGIN FORM ( only TEAM )
Username

Password

Remember me
Forgotten your password?

AMAROK
niedziela, 03 lipiec 2011
Amarok - to szeroko pojęta muzyka art-rockowa z elementami elektroniki,etniki i... Od początku (2000r) projekt buduje Michał Wojtas - gitarzysta i multiinstrumentalista. Muzyka Amarok jest inspirowana twórczością Pink Floyd, Mikea Oldfielda, Rogera Watersa, Jeffa Becka, Marka Knopflera i wielu innych czołowych przedstawicieli gatunku artrocka i dobrej gitary. Cechą charakterystyczną muzyki Amarok jest nieprzeciętna i wielce emocjonująca gra gitarzysty - Michała Wojtasa. Płyty Amarok to obowiązkowa lektura dla fanów klasyków gatunku.Dotychczas, nakładem wytwórni Ars Mundi na całym świecie ukazały się trzy płyty studyjne "Amarok" (muzyka instrumentalna), "Neo Way" (muzyka instrumentalna w połączeniu z kilkoma piosenkami zaśpiewanymi przez Colina Bassa z grupy Camel!), "Metanoia" (piosenki śpiewane przez wokalistę grupy Riverside+ kilka utworów instrumentalnych).

Amarok - polski projekt obejmujący swym gatunkiem rock progresywny z elementami muzyki orientalnej i elektroniki. Jego założycielami byli multinstrumentalista - Michał Wojtas i gitarzysta - Bartosz Jackowski. Ich muzyka to wynik inspiracji takimi klasykami jak Mike Oldfield oraz Pink Floyd. Jak dotąd wydali oni 3 albumy, lecz zanim do tego doszło czekało ich dość dużo pracy.

Do pierwszych wyników spotkania obu muzyków doszło na przełomie 1996 i 1997 roku, kiedy to obaj panowie zanieśli do niezależnej wytwórni, Ars Mundi pierwsze demo. Szef firmy - Mieczysław Stoch był gotów wydać pierwszą płytę projektu, jednak muzycy woleli odłożyć to w czasie, chcąc bardziej sprecyzować swój muzyczny kierunek. Dopiero w 2000 roku zdecydowano o nagraniu pierwszych utworów instrumentalnych na demo płyty. Wtedy też powstała nazwa projektu - Amarok - wynikająca z fascynacji Michała płytą Mike'a Oldfielda o tym właśnie tytule. W 2001 roku Michał znowu spotkał się z szefem Ars Mundi i wkrótce potem powstał debiutancki krążek - "Amarok". W tym okresie nastały również zmiany wewnątrz projektu. Bartosz Jackowski ograniczył się tylko do roli współtwórcy kilku utworów, zaś całą resztą miał zająć się Michał Wojtas. Jesienią 2001 roku debiutancki album trafił do sklepów.

W chwilę po ukazaniu się pozycji Michał dostał niezwykłą propozycję współpracy z Colinem Bassem (Camel). Przystał na tę propozycję jak również w odwecie zaprosił Colina do współpracy nad nowym krążkiem Amarok, który pod nazwą "Neo Way" pojawił się na światowym rynku z początkiem 2003 roku. Wciąż jednak była to muzyka bardzo podobna do niedoścignionych wzorów artysty.

Innowację przyniósł trzeci album, na którym muzyk wreszcie zaczął szukać własnego stylu. To również w tym czasie podjął współpracę z klawiszowcem i zarazem koproducentem płyty - Michałem Ściwiarskim. "Metanoia" - bo tak nazwany został trzeci album - trafiła na rynek z początkiem 2004 roku.

Obecnie projekt poszerzył się o wokalistę Patryka Szczepańskiego. Grupa wciąż tworzy i aktualnie pracuje nad nową płytą.

Skład:
Patryk Szczepański - wokal
Michał Wojtas - instrumenty klawiszowe, organy, samplery, gitara akustyczna, basowa, elektryczna, klasyczna, slide, bębny etniczne
Michał Ściwiarski - instrumenty klawiszowe
Bartosz Jackowski - gitara elektryczna

Goście:
Colin Bass - wokal i chórki (na płycie "Neo Way")

Dyskografia:
01. Amarok (2001)
02. Neo Way (2003)
03. Metanoia (2004)
Last Updated ( sobota, 23 luty 2013 )
Design by Spanner © Velvet Underground Forum
Pliki lub dane, do których linki można znaleźć na forum, nie są zgromadzone na tej stronie internetowej lub serwerze strony. Ta strona pokazuje tylko i wyłącznie sumy kontrolne znalezione wewnątrz sieci Edonkey2000.
NO files or data the links on this website are pointing to are stored on this website or server the website is hosted on in any way or form. This site is only pointing out links found inside the Edonkey2000 Network, hosted on OTHER computers connected to that network
Bajo ningún concepto, ni este sitio ni su servidor albergan ficheros. Este sitio sólo recaba enlaces que se encuentran ya en la red de Edonkey2000, concretamente, en ordenadores conectados a susodicha red.