Polskie Forum Emule - Lossless Music Download, Audio HQ Releases
Home arrow Polish Hall Of Fame arrow BREAKOUT
poniedziałek, 25 wrzesień 2017
ED2K CATEGORIES
Discography
Lossless Music
Lossy Music
DVD Audio / Multichannel
DVD-Music Video
LQ concert's / Document's
Covers
Windows Software
Linux
[RS] CATEGORIES
Lossless Music
DVD-Music Video
LOGIN FORM ( only TEAM )
Username

Password

Remember me
Forgotten your password?

BREAKOUT
poniedziałek, 23 styczeń 2012
       Jak to się zaczęło? Cofnijmy się w czasie. Podczas przypadkowego spotkania w jednej z rzeszowskich restauracji, natrafiają na siebie dwie muzyczne osobowości. Nieznana jeszcze wtedy, młoda osoba pragnąca śpiewać za wszelką cenę – Mira Kubasińska, i Tadeusz Nalepa, muzyk chcący założyć własny zespół. Nie trzeba było długo czekać, aby ich drogi się połączyły. Tak też się stało. Nalepa, po usłyszeniu, jakim głosem dysponuje Mira zaproponował jej współpracę. Ta, nie wahała się długo i na propozycję przystała.

       Jest rok 1963 II Festiwal Młodych Talentów w Szczecinie. Tadeusz Nalepa wraz z Mirą Kubasińską zostają zauważeni przez jury Festiwalu i otrzymują wyróżnienie. Dwa lata później Nalepa zakłada swój pierwszy profesjonalny zespół o nazwie Blackout. Najbardziej znany skład zespołu to: Tadeusz Nalepa, Mira Kubasińska, Stanisław Guzek (Stan Borys), Krzysztof Dłutowski, Robert Świerszcz i Józef Majdasz. Zespół gra bigbeat, dzięki czemu staje się bardzo popularny. Efektem popularności grupy było wydanie ich pierwszego krążka długogrającego zatytułowanego po prostu "Blackout". Z tego właśnie krążka pochodził wielki przebój tamtych czasów „Anna”.

       W 1968 roku Tadeusz Nalepa za namową Franciszka Walickiego przekształca „Blackout” w „Breakout”. Pod tą nazwą grupa debiutuje podczas pierwszej edycji „Musicoramy” Dwa miesiące później do zespołu dołącza Michał Muzolf, nowy basista grupy. A już w czerwcu Breakou’ci wyruszają na trasę koncertową po krajach Beneluksu. Trasa ta pozwoliła grupie na zakup profesjonalnego sprzętu, co sprawiło, że grupa miała zupełnie inne, dużo lepsze brzmienie na muzycznym rynku. W listopadzie 1969 roku ukazuje się pierwszy album grupy zatytułowany „Na drugim brzegu tęczy”, z której to płyty pochodzą największe hity zespołu, m.in.: „Gdybyś kochał, hej!”, „Poszłabym za tobą". W roku 1970 muzyka jak i wygląd artystów doprowadził do tego, iż zakazano zarówno w radiu jak i telewizji emisji ich utworów. Udało się mimo tego nagrać grupie kolejną płytą „70a”. W tym okresie zaczęły zachodzić liczne zmiany zarówno w stylistyce muzycznej zespołu, jak i roszady personalne. Szczególnie te ostatnie zasługują na uwagę, bowiem przez Breakout przewinęła się spora rzesza muzyków.


       Śmiało można powiedzieć, że przez lata działalności zespołu, na każdej z płyt grał inny skład muzyków. Od 1971 roku Tadeusz Nalepa działa dwojako. Gra repertuar bluesrockowy pod szyldem Breakout’u, oraz lżejszy, wydawany na solowych płytach Miry Kubasińskiej (Mira, Ogień). W 1971 roku zespół wydał uznawaną przez wielu jedną z najlepszych płyt w swojej karierze „Blues”. Płyta nagrana została w składzie: Tadeusz Nalepa (śpiew, gitara), Dariusz Kozakiewicz (gitara), Tadeusz Trzciński (harmonijka ustna), Jerzy Goleniewski (gitara basowa) oraz Józef Hajdasz (perkusja). Już w następnym roku zespół nagrał kolejną płytę pt.: Karate. Rok1973 to solowa płyta Miry Kubasińskiej Ogień. Oprócz nagrywania płyt zespół daje szereg koncertów, zarówno w kraju jak i za granicą, m.in.: w ZSRR, NRD.

       W roku 1974 roku w składzie: Tadeusz Nalepa (gitara, harmonijka ustna, śpiew), Winicjusz Chróst (gitara), Zdzisław Zawadzki (gitara basowa), Wojciech Morawski (perkusja) nagrywają płytę „Karate”, za którą to płytę 21 listopada 1974 roku muzycy otrzymują złotą płytę. Na początku 1976 roku Mira Kubasińska (śpiew), Tadeusz Nalepa (gitara), Zbigniew Wypych (gitara basowa), Bogdan Lewandowski (instrumenty klawiszowe), Andrzej Tylec (perkusja), nagrywają wspólnie płytę NOL. Na kolejną fani czekali do 1979 roku, kiedy to została nagrana płyta ZOL, a później również Żagiel ziemi, która to płyta była jedną z tryptyku olimpijskiego przygotowanego na letnie Igrzyska Olimpijskie w Moskwie (1980).

       Zespół oficjalnie istniał do roku 1982, kiedy to jego lider Tadeusz Nalepa rozwiązał formację i rozpoczął karierę solową. Nagrał kilka płyt. Między innymi longplay "LIVE 1986", będący zapisem koncertowym, „Sen Szaleńca" z 1987 roku z gościnnym udziałem Tomasza Szukalskiego i Andrzeja Owaka, „Numero uno", nagrany z towarzyszeniem muzyków grupy Dżem, „To mój blues” z 1989 roku (podwójny zestaw zawierający nagrania w różnych składach z lat 82-88), „Absolutnie” (1991), „Pożegnalny cyrk” (1993) z Izabelą Trojanowską, „Jesteś w piekle” (1993), „Najstarszy zawód świata” (1995), „Flamenco i blues” (1996), „Zerwany film” (1999), „Sumienie” (2002).
źródło: breakout.pl
Design by Spanner © Velvet Underground Forum
Pliki lub dane, do których linki można znaleźć na forum, nie są zgromadzone na tej stronie internetowej lub serwerze strony. Ta strona pokazuje tylko i wyłącznie sumy kontrolne znalezione wewnątrz sieci Edonkey2000.
NO files or data the links on this website are pointing to are stored on this website or server the website is hosted on in any way or form. This site is only pointing out links found inside the Edonkey2000 Network, hosted on OTHER computers connected to that network
Bajo ningún concepto, ni este sitio ni su servidor albergan ficheros. Este sitio sólo recaba enlaces que se encuentran ya en la red de Edonkey2000, concretamente, en ordenadores conectados a susodicha red.