Polskie Forum Emule - Lossless Music Download, Audio HQ Releases
Home arrow Polish Hall Of Fame arrow TSA
poniedziałek, 25 wrzesień 2017
ED2K CATEGORIES
Discography
Lossless Music
Lossy Music
DVD Audio / Multichannel
DVD-Music Video
LQ concert's / Document's
Covers
Windows Software
Linux
[RS] CATEGORIES
Lossless Music
DVD-Music Video
LOGIN FORM ( only TEAM )
Username

Password

Remember me
Forgotten your password?

TSA
poniedziałek, 23 styczeń 2012
        Zespół powstał w 1979 roku w Opolu z inicjatywy gitarzysty Andrzeja Nowaka. Jesienią 1980 roku ukonstytuował się stały skład instrumentalnego kwartetu TSA - Andrzej Nowak, Stefan Machel, Janusz Niekrasz, Marek Kapłon.

        W następnym roku zagrali jako support węgierskiej grupy Scorpio, po czym z miażdżącą przewagą wygrali w plebiscycie publiczności Festiwalu w Jarocinie. 12 lipca 1981 roku podczas festiwalu „Pop Session” w Sopocie zespół zadebiutował w składzie z Markiem Piekarczykiem, rozpoczynając swą oszałamiającą karierę. Lata 1981 - 1983 to okres niezaprzeczalnego prymatu TSA na polskim rynku – grali wtedy po kilkaset koncertów rocznie, wywołując wręcz histeryczny zachwyt.        W okresie tym sprzedano setki tysięcy egzemplarzy ich trzech singli - "Mass Media”/”Wpadka" (1981 Tonpress). "51”/” Zwierzenia Kontestatora" (1982 Tonpress), "Na co cię stać / Nocny sabat" (1983 Polton) i płyt długogrających - „Live” (1982 Tonpress), „TSA” (1983 Polton) i „Heavy Metal World” (1984 Polton), które weszły do kanonu polskiej muzyki rockowej.

        W grudniu 1983 roku, po festiwalu „Rockowisko ‘83” w Łodzi, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, grupę opuścili: Andrzej Nowak (grał później z Martyną Jakubowicz i Tadeuszem Nalepą) i Marek Kapłon (później z Bandą i Wandą, Dżemem).

        TSA w nowym składzie (Marek Piekarczyk, Stefan Machel, Janusz Niekrasz, Antoni Degutis, Zbigniew Kraszewski) powróciło na scenę wiosną 1984 roku, uczestnicząc w polskiej trasie zespołu Nazareth. W tym samym czasie w Anglii ukazał się ich anglojęzyczny album „Spunk!” (Mega Records). Płyta zyskała wysokie oceny i świetne recenzje w prasie fachowej co zaowocowało jej reedycją w USA i Kanadzie („Heavy, Heavy Metal”). W roku następnym na Zachodzie wydano ich kolejną płytę „Heavy Metal World” (Mausoleum Records), promowaną koncertami w krajach Beneluxu. Podbój tamtejszego rynku tym razem zniweczony został przez długo skrywane bankructwo wydawcy.

        W roku 1986 nagrana została płyta „Rock’n’Roll” (Tonpress), którą wydano dwa lata później. Wiosną 1987 roku do TSA powrócił Andrzej Nowak. Poza licznymi koncertami w kraju (m.in. Metalmania ‘87), TSA występowało w Czechosłowacji, Francji, Niemczech (NRD, Berlin Zachodni) i Związku Radzieckim. W okresie tym zespół wziął udział w przygotowaniu muzyki do rock opery „Jesus Christ Superstar”, w którym główną rolę zagrał Marek Piekarczyk (Teatr Muzyczny w Gdyni). Spektakl ten wystawiany był m.in. w USA. Intensywne trasy koncertowe i wyczerpująca praca przy spektaklu spowodował rozdźwięk w szeregach TSA co w konsekwencji spowodowało zawieszenie działalności zespołu. Po roku pojawiły dwie nowe formacje: TSA i TSA Evolution, które wkrótce przestały istnieć. Zaraz potem Andrzej Nowak i Marek Piekarczyk zamieszkali na stałe w USA.

        W kolejnych latach TSA kilkakrotnie wracało na scenę w różnych konfiguracjach personalnych lecz żadna z nich nie przetrwała próby czasu. 5 maja 2001 roku, dzięki wielomiesięcznej mediacji Fan Clubu „Alien”, TSA zagrało ponownie w swoim oryginalnym, klasycznym, składzie - Marek Kapłon, Stefan Machel, Janusz Niekrasz, Andrzej Nowak, Marek Piekarczyk. W kilka tygodni później kwintet oficjalnie wznowił działalność i zaczął stopniowo odzyskiwać swoją pozycję sprzed lat. Z kolei 5 kwietnia 2004 roku na rynku pojawił się ich zupełnie nowy album „Proceder”, który otworzy zapewne nowy rozdział w historii tego legendarnego zespołu. W ramach promocji tej płyty TSA zagrało już wspólną trasę z grupą Budgie oraz wystąpiło na Metalmanii 2004.
źródło: onet.pl
Design by Spanner © Velvet Underground Forum
Pliki lub dane, do których linki można znaleźć na forum, nie są zgromadzone na tej stronie internetowej lub serwerze strony. Ta strona pokazuje tylko i wyłącznie sumy kontrolne znalezione wewnątrz sieci Edonkey2000.
NO files or data the links on this website are pointing to are stored on this website or server the website is hosted on in any way or form. This site is only pointing out links found inside the Edonkey2000 Network, hosted on OTHER computers connected to that network
Bajo ningún concepto, ni este sitio ni su servidor albergan ficheros. Este sitio sólo recaba enlaces que se encuentran ya en la red de Edonkey2000, concretamente, en ordenadores conectados a susodicha red.