Polskie Forum Emule - Lossless Music Download, Audio HQ Releases
Home arrow News arrow Ogromne niebezpieczeństwo ;)
środa, 20 wrzesień 2017
ED2K CATEGORIES
Discography
Lossless Music
Lossy Music
DVD Audio / Multichannel
DVD-Music Video
LQ concert's / Document's
Covers
Windows Software
Linux
[RS] CATEGORIES
Lossless Music
DVD-Music Video
LOGIN FORM ( only TEAM )
Username

Password

Remember me
Forgotten your password?

Ogromne niebezpieczeństwo ;)
piątek, 23 listopad 2012
Na stronie duszpasterstwo.org pojawiły się informacje ostrzegające osoby, które słuchają muzyki heavy-metalowej, przed zgubnym skutkiem tychże utworów. Według autora tekstu w tym rodzaju muzyki podświadomie przekazywane są najróżniejsze treści od perwersji seksualnych, przez apele do buntu przeciw ustalonym normom, sugestie samobójcze, nawoływanie do zabójstw, aż do oddania się szatanowi.Według księdza Łukasza W., który jest autorem informacji na wspomnianej stronie, problemem jest poszukiwanie przez młode pokolenie wsparcia w codziennym życiu, które szukają m.in. w muzyce rockowej, czy w heavy-metalu. Jak czytamy na stronie, tematyka poruszana przez grupy muzyczne z kręgu heavy-metalu zasadniczo nawiązuje do dwóch kierunków: mitologicznego – związanego z kulturami i religiami germańskimi i celtyckimi oraz satanistyczny.

Tego rodzaju muzyka ma charakteryzować się fascynacją śmierci, czarną magią, spirytyzmem, czy okultyzmem. "Występom zespołów heavy-metalowych towarzyszy specyficzny nastrój grozy, wielkiej manifestacji siły, profanacji symboli religijnych, zwłaszcza chrześcijańskich. Muzyka ta nawiązuje do potęgi mitologicznych tytanów, a także do tajemniczości, poczucia grozy, czy też gloryfikacji śmierci".

Jak informuje autor tekstu, "do pewnego czasu większość wykonawców i producentów kamuflowała przekazywane antywartości". Duszpasterstwo.org jako przykład zmiany tej sytuacji podaje utwór "Stairways to Heaven", w którym od tyłu ma być zakamuflowany przekaz, co zapoczątkowało wprowadzenie znaków, które informowały o tym, że na płytach znajduje się przekaz podświadomy.

"W muzyce heavy-metalowej w ten sposób przekazywane są najróżniejsze treści od perwersji seksualnych, przez apele do buntu przeciw ustalonym normom, sugestie samobójcze, nawoływanie do zabójstw, aż do oddania się szatanowi".

Na stronie, która zawiera pomoce duszpasterskie dla księży, katechetów i animatorów, czytamy, że m.in. we wspomnianym utworze "Stairways to Heaven" znajdziemy "w sposób zakamuflowany przekazywane nawoływanie do palenia marihuany, zabójstw i oddania się szatanowi".

Autorzy apelują, że w społeczeństwie, które jest "przesiąknięte obojętnością" nie zwraca się uwagi na to, jaki przekaz niesie za sobą muzyka heavy-metalowa. "Ponad 70 proc. sprzedawanych płyt na świecie to muzyka rockowa i heavy-metalowa. Zatem niebezpieczeństwo jest ogromne" – czytamy.

Nie tylko przekaz podświadomy stanowi zagrożenie dla odbiorców tej muzyki. Jest ona także groźna z punktu widzenia medycznego, gdyż powoduje ona "zmiany pulsu, oddechu, podniesione wydzielanie gruczołów endokrynalnych, w szczególności gruczołu śluzowego, który kieruje procesami witalnymi w organizmie".

Równie groźne są efekty psychologiczne wywołane słuchaniem tej muzyki. "Przez dłuższy czas słuchania tej muzyki ulega się głębokim psychicznym urazom. Do nich należy zaliczyć: zmianę reakcji emocjonalnych od frustracji do niekontrolowanej gwałtowności, utratę kontroli świadomości i refleksu oraz zdolność koncentracji, znaczne zmniejszenie kontroli inteligencji i woli przez podświadomość, podniecenie neurozmysłowe powodujące euforie, łatwe uleganie sugestiom, histeriom lub halucynacjom, poważne kłopoty z pamięcią, funkcjami mózgowymi i koordynacją układu nerwowego, stan hipnotyczny lub kataleptyczny czyniący z osoby robota, stan depresyjny przechodzący w neurozę i psychozę, zwłaszcza, gdy słuchana jest ta muzyka przy użyciu narkotyków, tendencje samobójcze i zabójcze, samosąd, samozniszczenie, samookaleczenie się zwłaszcza w większych zgromadzeniach, nieodparte impulsy destrukcji, wandalizmu i zamieszek jako wynik koncertów i festiwali rockowych"
Last Updated ( wtorek, 09 lipiec 2013 )
Design by Spanner © Velvet Underground Forum
Pliki lub dane, do których linki można znaleźć na forum, nie są zgromadzone na tej stronie internetowej lub serwerze strony. Ta strona pokazuje tylko i wyłącznie sumy kontrolne znalezione wewnątrz sieci Edonkey2000.
NO files or data the links on this website are pointing to are stored on this website or server the website is hosted on in any way or form. This site is only pointing out links found inside the Edonkey2000 Network, hosted on OTHER computers connected to that network
Bajo ningún concepto, ni este sitio ni su servidor albergan ficheros. Este sitio sólo recaba enlaces que se encuentran ya en la red de Edonkey2000, concretamente, en ordenadores conectados a susodicha red.