Polskie Forum Emule - Lossless Music Download, Audio HQ Releases
Home arrow News arrow Jak Microsoft współpracuje z wywiadem USA
wtorek, 19 wrzesień 2017
ED2K CATEGORIES
Discography
Lossless Music
Lossy Music
DVD Audio / Multichannel
DVD-Music Video
LQ concert's / Document's
Covers
Windows Software
Linux
[RS] CATEGORIES
Lossless Music
DVD-Music Video
LOGIN FORM ( only TEAM )
Username

Password

Remember me
Forgotten your password?

Jak Microsoft współpracuje z wywiadem USA
piątek, 12 lipiec 2013
Amerykański wywiad ma ułatwiony dostęp do programów Microsoftu: Outlook, SkyDrive i Skype. Szpiegowanych jest kilkaset milionów osób.

Miesiąc temu wyszło na jaw, że amerykańscy giganci rynku technologicznego przekazują wszystkie informacje o swoich nieamerykańskich użytkownikach amerykańskiemu wywiadowi. Jedną z „gwiazd" tej afery był Microsoft, który – jak się okazało – jako pierwszy rozpoczął współpracę z Agencją Bezpieczeństwa Narodowego USA (NSA), dobrowolnie udostępniając swoje serwery szpiegowskiemu oprogramowaniu PRISM.

Sprawę PRISM ujawnił Edward Snowden, były pracownik NSA, zaś teraz dziennik „Guardian" zdradza szczegóły tej współpracy. Microsoft utrzymuje, że nigdy nie dawał bezpośredniego dostępu do swoich serwerów służbom specjalnym, z którymi kooperował na takich samych zasadach jak inne podmioty – udostępniając dane swoich użytkowników tylko na zasadne i zgodnie z prawem prośby strony rządowej.

Z danych „Guardiana" wynika jednak, że wywiad miał uproszczony dostęp do SkyDrive, dysku Microsoftu służącego do przechowywania danych w chmurze. Od 2011 roku koncern miał także pomagać programowi PRISM w dotarciu do maili wysyłanych przez użytkowników w programie Outlook. NSA skupiła się ponoć na danych dotyczących nadawcy i adresata, lokalizacji i czasie utworzenia maila, mniej zwracając uwagę na treść. Microsoft miał tez ułatwiać wywiadowi przeglądanie nagrań audio i wideo prowadzonych przez Skype.

Skype ma ponad 650 mln użytkowników, Outlook – 400 mln, a SkyDrive – 250 mln. To te trzy usługi online były najbardziej narażone na śledzenie spośród wszystkich usług Microsoftu. Inwigilacja w mniejszym stopniu dotyczyła innych usług Microsoftu. Warto jednak wspomnieć, że z systemu operacyjnego Microsoft Windows korzysta 92 proc. użytkowników komputerów na świecie, czyli około 1,5 mld ludzi.

W oficjalnym oświadczeniu wydanym zaraz po ujawnieniu sprawy PRISM przedstawiciele Microsoftu zapewniali, że firma nie dawała agencjom rządowym łatwego dostępu do danych zgromadzonych na „SkyDrive, Outlook.com, Skype czy na żadnym innym z produktów Microsoftu". W reakcji na doniesienia „Guardiana" koncern podtrzymał swoje stanowisko.

W aferę PRISM zamieszane są także m.in. Facebook, Apple, i Google.
Last Updated ( piątek, 31 styczeń 2014 )
Design by Spanner © Velvet Underground Forum
Pliki lub dane, do których linki można znaleźć na forum, nie są zgromadzone na tej stronie internetowej lub serwerze strony. Ta strona pokazuje tylko i wyłącznie sumy kontrolne znalezione wewnątrz sieci Edonkey2000.
NO files or data the links on this website are pointing to are stored on this website or server the website is hosted on in any way or form. This site is only pointing out links found inside the Edonkey2000 Network, hosted on OTHER computers connected to that network
Bajo ningún concepto, ni este sitio ni su servidor albergan ficheros. Este sitio sólo recaba enlaces que se encuentran ya en la red de Edonkey2000, concretamente, en ordenadores conectados a susodicha red.