Polskie Forum Emule - Lossless Music Download, Audio HQ Releases
Home arrow DVD-Music Video arrow Closterkeller - Przystanek Woodstock 2008
niedziela, 24 wrzesień 2017
ED2K CATEGORIES
Discography
Lossless Music
Lossy Music
DVD Audio / Multichannel
DVD-Music Video
LQ concert's / Document's
Covers
Windows Software
Linux
[RS] CATEGORIES
Lossless Music
DVD-Music Video
LOGIN FORM ( only TEAM )
Username

Password

Remember me
Forgotten your password?

Closterkeller - Przystanek Woodstock 2008
środa, 13 listopad 2013
Closterkeller
Year:2009
Production:pl
Video Format:pal (16:9)
Video Bitrate:7800 kbps
Resolution:720x576
Language:pl
Audio Format:DTS 5.1, DD 5.1, DD 2.0
Audio Bitrate:.
Frame Rate:25


Tracklist:
Przystanek Woodstock 2008:
1. W moim kraju
2. Na krawędzi
3. Violette
4. Władza
5. Ogród półcieni
6. Dlaczego noszę broń
7. Scarlett
8. Tak się boję bólu
9. Czas komety
10. Podziemny krąg
11. Królowa
12. Agnieszka
13. Zegarmistrz światła
14. Czas komety

Przystanek Woodstock 1998:
1. Tak się boję bólu
2. Scarlett
3. W moim kraju

Przystanek Woodstock 1999:
1. Ate
2. Czas komety

XVI FINAŁ WOŚP 2008:
1. W moim kraju
2. Scarlett
3. Agnieszka
4. Władza

WYWIADY:

1. Rozmowa z Anją Orthodox - Przystanek Woodstock 2008
2. Rozmowa z Anją Orthodox - Kręcioła 1999

Description:
Całkiem niedawno byłem na koncercie Closterkellera. Miesiąc przed ukazaniem się tego DVD. Kameralny, mroczny klub wydawał się najlepszym miejscem dla muzyki tej, co by nie powiedzieć, legendy polskiego gotyku. Po wysłuchaniu i obejrzeniu recenzowanej płytki wiem jedno – grupa Anji Orthodox, gdziekolwiek by nie zagrała, wypada doprawdy wybornie. Ba, myślę wręcz, że to właśnie przed wielotysięczną, niezwykłą jak zawsze, woodstockową publicznością, ich przekaz zyskuje jakby drugi wymiar. Obok klimatu i swoistej magiczności, pojawia się najprawdziwsza… moc i siła tej muzy.

Nie chcę pisać, że to DVD jest encyklopedią wiedzy o Closterkeller. Bo nie jest. To jednak pozycja absolutnie obowiązkowa dla każdego fana grupy. Świetnie uzupełnia poprzednie DVD „Act III – Live 2003” i prezentuje formację ze znakomitej strony.

Jurek Owsiak, we wnętrzu tego wydawnictwa, tak napisał o zespole: „Closterkeller to grupa najczęściej występująca na Przystankach Woodstock. Upłynęło blisko dziesięć lat między ich ostatnią, artystyczną wizytą na Przystanku, a koncertem, który znajdziecie na tym wydawnictwie. Za to, jak dobre wino, Closterkeller dojrzał, ze swoim niezrównanym smakiem i swobodą proponowania wszystkich największych walorów, przedstawił koncert, który skupił całą woodstockową publiczność i poddał ją cudownemu falowaniu wszystkich rockowych emocji”. Trudno cokolwiek do tego dodać.

Podstawowy koncert jest naprawdę zacny. Ogromna scena, setki świateł, morze ludzkich głów i miażdżące „killery” płynące z głośników. „W moim kraju” i „Tak się boję bólu” zagrane energetycznie i agresywnie, „Władza” wyśpiewana w refrenie przez parę tysięcy gardeł bez żadnego akompaniamentu, niezapomniana „Agnieszka”, pędzący do przodu „Na krawędzi”, stylowy, „woźniakowy” „Zegarmistrz światła” czy mój ukochany „Violette”, podczas którego można dostać na plecach ciarek w trakcie finałowego gitarowego sola Kumali wybrzmiewającego na motorycznym basie Najmana. No a jest jeszcze magiczny „Czas komety”, zagrany dwukrotnie, za drugim razem specjalnie dla Owsiaka. Pojawia się też i rodzynek, w postaci premierowej kompozycji „Ogród półcieni”.

Mało? Chyba nie. A przecież to nie wszystko. Mamy bowiem jeszcze w menu starsze „woodstockowe” występy Closterkellera, fragment koncertu przez Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, kończącego XVI Finał WOŚP oraz dwa wywiady z Anją Orthodox. Jeden gorący, bardzo spontaniczny, zarejestrowany tuż po koncercie na Przystanku Woodstock 2008, drugi, sprzed dziesięciu lat, podczas którego wokalistka mówi o swoim ateizmie, początkach komputerowej pasji i… politycznej działalności.

Wydana przez Złoty Melon płyta jest dokumentem nie tylko o Clostekellerze. To także album o niezwykłym zjawisku, jakim jest „Przystanek Woodstock” oraz o nietuzinkowej postaci, jaką jest Owsiak. To on wszak podczas koncertu „dyryguje” zebranymi i resztką głosu wyraża swój szacunek dla kapeli przy entuzjastycznie reagującej publiczności. W telewizyjnej relacji z XVI Finału WOŚP pojawia się nawet podczas występu Closterkellera i mówi o swoich ideach, przykrywając… muzykę gwiazdy.

A żeby jeszcze zaostrzyć wasz apetyt na to DVD dodam, iż całość została bardzo gustownie wydana, z okładką nawiązującą do wyglądu woodstockowej sceny w stylu greckiej świątyni. Poza tym, odwracając pudełeczko, poczujecie pod palcami drobne wypustki. To kilka słów do niewidomych w alfabecie Braille'a. Miłe.


Others:
Topic at forum / Temat na ForumSuma Kontrolna / Hash:
Hash 1: Size: 4.38GB
Hash 2: Size: 36.77MB

Last Updated ( czwartek, 19 grudzień 2013 )
DVD-R Video - LAST MINUTE
Design by Spanner © Velvet Underground Forum
Pliki lub dane, do których linki można znaleźć na forum, nie są zgromadzone na tej stronie internetowej lub serwerze strony. Ta strona pokazuje tylko i wyłącznie sumy kontrolne znalezione wewnątrz sieci Edonkey2000.
NO files or data the links on this website are pointing to are stored on this website or server the website is hosted on in any way or form. This site is only pointing out links found inside the Edonkey2000 Network, hosted on OTHER computers connected to that network
Bajo ningún concepto, ni este sitio ni su servidor albergan ficheros. Este sitio sólo recaba enlaces que se encuentran ya en la red de Edonkey2000, concretamente, en ordenadores conectados a susodicha red.