Polskie Forum Emule - Lossless Music Download, Audio HQ Releases
Home arrow News arrow R.I.P. Demis Roussos
środa, 20 wrzesień 2017
ED2K CATEGORIES
Discography
Lossless Music
Lossy Music
DVD Audio / Multichannel
DVD-Music Video
LQ concert's / Document's
Covers
Windows Software
Linux
[RS] CATEGORIES
Lossless Music
DVD-Music Video
LOGIN FORM ( only TEAM )
Username

Password

Remember me
Forgotten your password?

R.I.P. Demis Roussos
wtorek, 27 styczeń 2015
Demis Roussos, grecki piosenkarz o charakterystycznym głosie, zmarł 25 stycznia w Atenach. Artysta chorował na raka. Miał 69 lat. Największą popularnością cieszył się w latach 70. i 80. Kilkakrotnie koncertował w Polsce, gdzie miał licznych fanów.

Artemios Ventouris Roussos, znany jako Demis Roussos urodził się w 1946 roku w Aleksandrii w Egipcie. Jego rodzice wyjechali z Grecji do Afryki w poszukiwaniu lepszej pracy. Po kryzysie sueskim zdecydowali wrócić do ojczyzny.

Demis już jako nastolatek grywał w amatorskich zespołach specjalizujących się głównie w coverach. Pod koniec lat 60. został wokalistą znanej grupy Aphrodite's Child, z którą odniósł ogromny sukces w Grecji i innych krajach Europy za sprawą albumu "666".

Po zakończeniu współpracy z zespołem postawił na karierę z Vangelisem. Zasłynęli m.in. utworem "Race to the End", stworzonym na potrzeby nagrodzonego kilkoma Oscarami filmu "Rydwany ognia".

Na początku lat 70. Roussos rozpoczął karierę solową. Melodyjne piosenki "Forever and Ever", "Friend the Wind", "My Reason", "Someday Somewhere", "Happy To Be On An Island In The Sun", a przede wszystkim "Goodbye, My Love, Goodbye" rozsławiły go w całej Europie, również w Polsce, gdzie był wielką gwiazdą. Do naszego kraju przyjeżdżał kilkakrotnie; ostatni raz w 2006 roku.
Last Updated ( niedziela, 31 maj 2015 )
Design by Spanner © Velvet Underground Forum
Pliki lub dane, do których linki można znaleźć na forum, nie są zgromadzone na tej stronie internetowej lub serwerze strony. Ta strona pokazuje tylko i wyłącznie sumy kontrolne znalezione wewnątrz sieci Edonkey2000.
NO files or data the links on this website are pointing to are stored on this website or server the website is hosted on in any way or form. This site is only pointing out links found inside the Edonkey2000 Network, hosted on OTHER computers connected to that network
Bajo ningún concepto, ni este sitio ni su servidor albergan ficheros. Este sitio sólo recaba enlaces que se encuentran ya en la red de Edonkey2000, concretamente, en ordenadores conectados a susodicha red.