Polskie Forum Emule - Lossless Music Download, Audio HQ Releases
Home arrow Discography arrow BILINSKI Marek
wtorek, 19 wrzesień 2017
ED2K CATEGORIES
Discography
Lossless Music
Lossy Music
DVD Audio / Multichannel
DVD-Music Video
LQ concert's / Document's
Covers
Windows Software
Linux
[RS] CATEGORIES
Lossless Music
DVD-Music Video
LOGIN FORM ( only TEAM )
Username

Password

Remember me
Forgotten your password?

BILINSKI Marek
niedziela, 09 październik 2005
       MAREK BILIŃSKI jest bez wątpienia jednym z najbardziej znanych polskich kompozytorów muzyki elektronicznej. Zadebiutował w 1982 roku albumem "Ogród Króla Świtu", który od samego dnia wydania przysporzył mu liczne rzesze wiernych fanów. Utwory "Błękitne Nimfy", "Fontanna Radości" czy "Król Świtu" podbijały serca fanów tego gatunku muzyki w niemal całej Europie.


        Kolejny album "E mc^2" ukazał się w 1984 roku, dzięki niemu twórczość Marka Bilińskiego zyskała wielką popularność, co zaowocowało licznymi koncertami m.in. w Berlinie, Hamburgu, Bremie, Pradze, Moskwie i Kuwejcie. W tym samym roku ukazał się teledysk "Ucieczka z Tropiku", który uznany został za najlepszy wideoklip roku.

       Trzeci z kolei album "Wolne Loty" ukazał się w 1986 roku. Kolejne cztery lata spędził w Kuwejcie jako wykładowca w Akademii Muzycznej Zainspirowany muzyką arabską skomponował fantazję symfonicznom "Twarze Pustyni". Utwór ten miał miał być zaprezentowany w trakcie obchodów 30-lecia niepodległości Kuwejtu, jednak agresja Iraku na Kuwejt uniemożliwiła jego prezentację.

       Po zakończeniu wojny w Zatoce Perskiej "Twarze Pustyni" reprezentowały Kuwejt na Światowej Wystawie "EXPO'92" w Sewilli.

        W 1993 roku ukazuje się kolejny album "Mabi Plays The World Hits", a w rok później wydany już na płycie kompaktowej album "Dziecko Słońca".

        Jego muzyka pojawia się w filmach m.in. "Przyjaciel Wesołego Diabła" i "Bliskie Spotkania z Wesołym Diabłem" oraz na Gali Wręczenia Nagród Polskiego Przemysłu Fonograficznego -"Fryderyk '96" i "Fryderyk '97". Jest również twórcą muzyki teatralnej, wraz ze znanym kompozytorem Wojciechem Trzcińskim skomponował muzykę do dramatu "Brat Naszego Boga" autorstwa Karola Wojtyły - Papieża Jana Pawła II.

        Naśladując Jean-Michela Jarre'a, jako pierwszy w kraju i na terenie Europy środkowo-wschodniej, wykonał wielkie plenerowe koncerty "muzyki i światła" w Szczecinie (1993), oraz w Krakowie (1994), które oglądało łącznie około 50.000 widzów.

        W marcu 2000 roku w Gnieźnie odbył się koncert "Gniezno-2000-Dźwięk-Ogień-Światło-Kolor". Koncert uświetnił odbywający się tam Zjazd Pięciu Prezydentów państw europejskich. Obecnie Marek Biliński kończy nagranie kolejnego albumu.
źródło : musiq.pl
Last Updated ( środa, 26 wrzesień 2007 )
Design by Spanner © Velvet Underground Forum
Pliki lub dane, do których linki można znaleźć na forum, nie są zgromadzone na tej stronie internetowej lub serwerze strony. Ta strona pokazuje tylko i wyłącznie sumy kontrolne znalezione wewnątrz sieci Edonkey2000.
NO files or data the links on this website are pointing to are stored on this website or server the website is hosted on in any way or form. This site is only pointing out links found inside the Edonkey2000 Network, hosted on OTHER computers connected to that network
Bajo ningún concepto, ni este sitio ni su servidor albergan ficheros. Este sitio sólo recaba enlaces que se encuentran ya en la red de Edonkey2000, concretamente, en ordenadores conectados a susodicha red.