Polskie Forum Emule - Lossless Music Download, Audio HQ Releases
Home arrow Discography arrow ANTHRAX
wtorek, 19 wrzesień 2017
ED2K CATEGORIES
Discography
Lossless Music
Lossy Music
DVD Audio / Multichannel
DVD-Music Video
LQ concert's / Document's
Covers
Windows Software
Linux
[RS] CATEGORIES
Lossless Music
DVD-Music Video
LOGIN FORM ( only TEAM )
Username

Password

Remember me
Forgotten your password?

ANTHRAX
sobota, 07 styczeń 2006
        ANTHRAX to jeden z najbardziej niedocenianych zespołów thrash metalowych. Został zauważony przez gitarzystę Manowar, Rossa The Bossa, który zaproponował im nagranie demówki. Demówka była na tyle dobra, że zespół nabył wielu fanów oraz Johna Zazule. Zespół tak bardzo się spodobał Zazuli, że od razu podpisał z nimi kontrakt. Już we wrześniu 1983r. ukazał się singiel zatytułowany "Soldiers Of Metal".


        Po wydaniu singla zespół wymienił gitarzystę Grega Wallsa na Danego Spitza z Overkill i z nim w składzie wyruszyli na pierwszą trasę koncertową u boku Metalliki i Raven. Od razu po powrocie z trasy zespół wszedł do studia, aby nagrać debiutancką płyte. Album nosił tytuł "Fistful Of Metal" i ukazał się na początku 1984r.


Po premierze albumu okazało się, że znowu trzeba wymienić muzyków. Dan Lilker przestał się przykładać do grania, więc go zastąpiono Frankiem Bello, który był siostrzeńcem Charliego. Także z zespołu wyleciał wokalista, którego głos słabiutko wypadał na żywo. Widać to było głównie na trasie z Raven. Nowym wokalistą został Matt Fallon, ale tylko przez 3 tygodnie zanim pojawił się Joey Belladonna. W nowym składzie zespół nagrał mini album zatytułowany "Armed And Dangerous" zawierający 3 utwory oraz cover Sex Pistols "God Save The Queen". Celem wydania mini albumu był taki, aby fanom przedstawić nowego wokalistę. Sukces płytki sprawił, że zespół podpisał kontrakt z "Island Records". Po podpisaniu kontraktu zespół zaszył się 5 miesięcy w studiu, aby nagrać pierwszym album z Joeyem. Płyta zatytułowana "Spreading The Disease" ukazał się na jesieni 1985r. Album był świetny, w końcu zespół znalazł odpowiedniego wokalistę. Anthrax teraz stał się jednym z najlepszych zespołów grających thrash obok Metalliki, Slayera i Megadeth. Udane trasy ze Scorpions, Black Sabbath, WASP po USA i po Europie z kumplami z Metalliki potwierdziło klasę zespołu.

Po skończonej trasie trzeba zawitać do studia, aby nagrać kolejny album. Nowa płytka "Among The Living"ukazała się na wiosnę 1987r. Płyta była bardzo ciężka, słuchać na pierwszy rzut ucha że gitary się zdecydowanie cięższe niż na wcześniejszych albumach. Na płycie znalazł się jeden z najlepszych utworów Anthrax w ich całej historii. Mowa o , który był połączeniem metalu z rapem.

Na wiosnę 1988r. ukazał się kolejny album "State Of Euphoria", który w 3 miesiące po premierze był już złotą płytą. Album był bardzo dobry, ale miał jedną wadę. Był trochę za bardzo melodyjny jak na thrash, ale nikomu to za bardzo to nie przeszkadzało. Kolejne trasy u boku wielkich sław. Tym razem był to Ozzy, Exodus i Helloween.

Album "Persistence Of Time" ukazał się w sierpniu 1990r. Płyta była świetna. Nie było na niej ani jednego słabego utwory, co zaowocowało trasą z Iron Maiden. Po Maidenach przyszła kolej na zagranie trasy z Megadeth, Slayerem oraz z Alice In Chains. Fani pchali się drzwiami i oknami aby zobaczyć taki zestaw na jednym koncercie.

Po zakończeniu trasy zespół ponownie zabrał się za rap tylko, że z małą pomocą. Anthrax nagrał utwór "Bring The Noise" z rapową grupą Public Enemy. Utwór był jeszcze bardzie rapowy niż "I`m The Man" i znalazł się na składance "Attack Of The B`s", na którą trafiły także utwory ze stron B różnych singli.

W 1992r. z zespołu odchodzi Joey. Po kilku miechach poszukiwania nowego wokalisty, ostatecznie został nim John Bush z Armored Saint. Z nim w składzie powstał album "Sound Of White Noise" wydaniu w kwietniu 1993r. Płyta ogólnie była niezła, ale nie za bardzo wpasował się nowy wokalista.

W 1994r. zespół nagrywał głównie utwory na różne ścieżki dźwiękowe lub składanki. W tym samym roku ukazał się jeszcze album koncertowy "Live: The Island Years", który był z okresu Belladonny. Końcówka 1994r. zespół spędził na pisanie materiału na nowy album.

Płyta "Stomp 442" ukazała się w październiku 1995r. W końcu głos Busha zaczął pasować do muzyki. Niestety promocja ze strony "Elektry" była beznadziejna i album przeszedł bez większego odzewu. Zespół postanowił zerwać kontrakt z "Elektrą"i założył własną wytwórnie "Skism Records". Dla niej wydał kolejny album zatytułowany "Vol. 8: The Threat Is Real", który ukazał się w wakacje 1998r. Płyta była kontynuacją stylu z poprzedniego albumu co pozwoliło fanom zespołu odechnąć z ulgą. Anthrax właśnie dzięki tej płycie wrócił na szczyt.

Na jesieni 1999r. ukazała się składanka z największymi hitami zespołu pod tytułem "Return of the Killer A's: The Best of Anthrax". Po tym wydawnictwie odbyli udaną trasę z Motley Crue i Megadeth w 2000r. W 2001r. zespół zabrał się za pisanie nowej płyty. W tym czasie do zespołu dołączył nowy gitarzysta Rob Caggiano. Nowa płyta ujrzała światło dzienne dopiero w maju 2003r. pod tytułem "We`ve Come For You All", wydana przez "Nuclear Blast". Płyta jest całkiem niezła, ale zespół coraz bardziej odchodzi od thrashu i to słuchać na tej płycie. Ogólnie jak na masową płytę metalową jest bardzo dobra. Jak dotąd to ostatnia płyta Anthrax. Pozostaje nam tylko czekać na następną i na kolejną wizytę w Polsce.

Autor: Żułek
republika.pl/metal_mania666
Last Updated ( środa, 26 wrzesień 2007 )
Design by Spanner © Velvet Underground Forum
Pliki lub dane, do których linki można znaleźć na forum, nie są zgromadzone na tej stronie internetowej lub serwerze strony. Ta strona pokazuje tylko i wyłącznie sumy kontrolne znalezione wewnątrz sieci Edonkey2000.
NO files or data the links on this website are pointing to are stored on this website or server the website is hosted on in any way or form. This site is only pointing out links found inside the Edonkey2000 Network, hosted on OTHER computers connected to that network
Bajo ningún concepto, ni este sitio ni su servidor albergan ficheros. Este sitio sólo recaba enlaces que se encuentran ya en la red de Edonkey2000, concretamente, en ordenadores conectados a susodicha red.