Polskie Forum Emule - Lossless Music Download, Audio HQ Releases
Home arrow Discography arrow ACID DRINKERS
wtorek, 19 wrzesień 2017
ED2K CATEGORIES
Discography
Lossless Music
Lossy Music
DVD Audio / Multichannel
DVD-Music Video
LQ concert's / Document's
Covers
Windows Software
Linux
[RS] CATEGORIES
Lossless Music
DVD-Music Video
LOGIN FORM ( only TEAM )
Username

Password

Remember me
Forgotten your password?

ACID DRINKERS
niedziela, 13 sierpień 2006
       Początek Acid Drinkers datuje się na 21 września 1986 roku, kiedy to Tomasz "Titus" Pukacki spotkał się po pół roku niewidzenia z Robertem "Litzą" Friedrichem. Miejscem spotkania był plac przed poznańską areną, kilkadziesiąt minut przed występem Żelaznej Dziewicy czyli Iron Maiden. Postanowili sprzedać bilety i kupić sobie trunki z niższej półki, popularnego "kwaśniaka". Titus zaproponował granie w kapeli, Litza zgodził się. I tak powstał najbardziej energetyczny zespół w kosmosie. Do tego składu dołączył Darek "Popcorn" Popowicz oraz bębniarz Piotr "Chomik" Kuik, zastąpiony poźniej przez Macieja "Ślimaka" Staroste. W początkowym okresie ich istnienia zrobili takie kawałki jak "Barmy Army" czy "Del Rocca", które do dzisiaj są grane na koncertach.


       Niestety taka sielanka nie trwała długo. Po dwóch miesiącach istnienia kapeli, głowny założyciel, Titus musiał opuścić swoich kolegów z zespołu, ponieważ wezwała go, jakże zaszczytna, polska armia.Oczywiście nikt z całej czwórki nie próżnował podczas dwuletniej nieobecności Tomasza Pukackiego. Litza z Popcornem reaktywowali Slavoya. Wkrótce po tym chłopaki z Wilczego Pająka i Turbo zauważyli talent jaki posiadają ów założyciele. Popcorn trafił do Wilczego Pająka, Litza do Turbo. Ten drugi tworzy później Creation Of Death.
       Titus wraca z wojska. Próba zreaktywowania Los Desperados zdały się na nic. Pewnego razu odwiedza Popcorna i postanawiają reaktywować Acid Drinkers. Do całej trójki dołącza Ślimak - najmłodszy w zespole.

       Oficjalną datą powstania zespołu uznaje się 07 maja 1989 roku. Ich sceniczny debiut odbył się 26 sierpnia 1989 roku we Wrocławiu na Wyspie Słodowej podczas koncertu zatytułowanego "Metal Madness". Wyknali trzy kawałki: "Del Rocca", "Nagasaki Baby" i "I Mean Acid". Wpadli na zwariowany pomysł. Titus: "Wszystkie zespoły metalowe szalały wtedy na scenie.

       My, żeby zrobić coś absolutnie innego, staliśmy bez ruchu. Kompletnie bez ruchu, jakby nas z kamienia wykuto, przez całe trzy kawałki. Zagraliśmy i zeszliśmy. Wśród publiczności cisza - ani oklasków, ani gwizdów." W roku 1989 zagrali jeszcze jeden koncert u boku Turbo, Wilczego Pająka i Gomora bez szaleństwa na scenie. Wkrótce miało to się zminić.

       Niedługo po tym Acid Drinkers mieli swoja pierwszą sesję, na której zarejestrowali trzy bardzo energiczne kawałki grane do dzisiaj: "Nagasaki Baby", "Del Rocca" oraz "I Mean Acid". kaseta demo trafiła do Tomasza Dziubińskiego, który zabrał ją na targi Maidem do francuskiego Cannes. Po miesiący wyczekiwania przyszła odowiedź od jednej z największych firm heavymetalowych w Europie - Music For Nation. Dotyczyła kilku polskich kapel, ale Acid Drinkers przede wszystkim.

       Najważniejszym koncertem, który mógł ich rozpromować w Polsce była Metalmania. Wystąpili na niej w roku 1990. Kilkutysięczna armia fanów głodych muzyki metalowej czekała na dalsze zespoły grające koncerty. Rogowiecki zapowiedział Acid Drinkers:

       Teraz zespół, którego jeszcze nie znacie, ale który długo popamiętacie i będzie waszym ulubionym na wiele lat. Grzeją niesamowicie. Jak go usłyszycie, będziecie wielkimi fanami. Przed wami ACID DRINKERS!

       Titus: "Jak wyjrzałem zza kotary, to spanikowałem. Osiem tysięcy ludności. Musieli mnie siłą wypychać na scenę". Roman Rogowiecki: "Acids mieli świetną prezencję. Biegali po tej scenie jak pajace lub jakieś piłeczki jojo. Ludzie od razu ich kupili. Myślę, że publicznośc wie, który zespoł jest szczery, a który udaje. Zawsze była to ich prawdziwa muzyka i chcieli się wyzwolić. To przemawia do publiczności". [...]

       Koncert zakończył się wielkim triumfem, a po Polsce rozeszła się fama o nowym zespole, który gra pokręconą muzykę a na scenie robi niesamowity show. Po tym koncercie Acid Drinkers zebrało liczne gratulacje i przychylne recenzje kapeli w różnych czasopismach muzycznych. Któs nazwałich muzykę "GN'R na obrotach Metalliki".

       W listopadzie 1998 roku zespoł opuszcza Litza z przyczyn zdrowotynch. W jego miejsce wchodzi Przemysław "Perła" Wejman - lider kapeli Guees Why. I tak jak Litza udziela się także wokalnie.

       Acid Drinkers razem z Perła nagrywają trzy albumy: Amazing Atomic Activity, potocznie nazywany "owocówką", ponieważ na okładce widnieje symbol radioaktywności złożony z owoców. "Broken Head", to drugi album nagrany z Perłą. Płyta o surowym brzmieniu, za którą kwasy otrzymują Fryderyka w kategorii Hard&heavy w roku 2000.

       Natomiast ostatnim albumem z udziałem Przemysława Wejmanna to "Acidofilia". Tytuł dziwny, okładka niekonwencjonalna. Fragment refrenu tytułowej piosenki tłumaczy wszystko: I Feed On Acidofilia. Po czterech wspaniałych latach, Perła opuszcza zespół w lutym 2003 roku z powodu nieporozumienia na płaszczyźnie organizacyjnej oraz brak spójności w myśleniu o muzyce i przyszłości grupy.

       Mniej wiecej miesiąc trwa, zanim wybrany zostaje nowy gitarzysta. Zostaje nim bardzo dobrze znany i lubiany, lider byłej formacji Illusion, Tomek "Lipa" Lipnicki.

       Aktualnie zespół trochę koncertuje. Na wiosnę 2004 roku ma zamiar wydać nową płytę.

       ACID DRINKERS jest do dnia dzisiejszego najlepszym i najbardziej widowiskowym zespołem heavy metalowym w Polsce.

źródło: acid-drinkers.art.pl


Last Updated ( piątek, 31 grudzień 2010 )
Design by Spanner © Velvet Underground Forum
Pliki lub dane, do których linki można znaleźć na forum, nie są zgromadzone na tej stronie internetowej lub serwerze strony. Ta strona pokazuje tylko i wyłącznie sumy kontrolne znalezione wewnątrz sieci Edonkey2000.
NO files or data the links on this website are pointing to are stored on this website or server the website is hosted on in any way or form. This site is only pointing out links found inside the Edonkey2000 Network, hosted on OTHER computers connected to that network
Bajo ningún concepto, ni este sitio ni su servidor albergan ficheros. Este sitio sólo recaba enlaces que se encuentran ya en la red de Edonkey2000, concretamente, en ordenadores conectados a susodicha red.