Polskie Forum Emule - Lossless Music Download, Audio HQ Releases
Home arrow Discography arrow BUDGIE
wtorek, 19 wrzesień 2017
ED2K CATEGORIES
Discography
Lossless Music
Lossy Music
DVD Audio / Multichannel
DVD-Music Video
LQ concert's / Document's
Covers
Windows Software
Linux
[RS] CATEGORIES
Lossless Music
DVD-Music Video
LOGIN FORM ( only TEAM )
Username

Password

Remember me
Forgotten your password?

BUDGIE
piątek, 18 sierpień 2006
       Grupa powstała w 1967 roku w składzie: basista/wokalista Burke Shelley, gitarzysta Brian Goddard, perkusista Ray Philips. Niedługo później do muzyków dołączył drugi gitarzysta Tony Bourge, a Goddard opuścił grupę. Początkowo zespół inspirował się dokonaniami The Beatles, ale wkrótce zaczął dążyć do osiągnięcia mocniejszego brzmienia w stylu Led Zeppelin. Aż do 1971 roku zespół miał status amatorski, występując w klubach w całej Walii. Przełom nadszedł, gdy nagrania Budgie trafiły w ręce znanego producenta Rodgera Baina. Dzięki temu zespół mógł wejść do studia i rozpocząć nagrywanie materiału na swoją debiutancką płytę.
       Jednakże największym sukcesem artystycznym Budgie stała się trzecia płyta długogrająca - Never Turn Your Back on a Friend (1973), na której znalazł się słynny Breadfan (w 1988 roku nagrany ponownie przez Metallikę). Ten album stawiany jest dziś przez krytyków za jedno z największych osiągnięć hard rocka, a zamykająca go monumentalna ballada "Parents" stawiana w jednym rzędzie z najciekawszymi utworami ówczesnej światowej czołówki muzyki rockowej. Mimo to Never Turn Your Back on a Friend sprzedało się w niewiele większej liczbie egzemplarzy niż dwa pierwsze albumy. Sukcesem komercyjnym okazał się dopiero kolejny album.
       Tuż przed rozpoczęciem sesji nagraniowej do In For The Kill (1974) doszło do kłótni pomiędzy Shelleyem a Philipsem. W rezultacie ten longplay współtworzył angielski perkusista Pete Boot. Na szczęście grupa udowodniła, że mimo zmian personalnych nadal jest w stanie tworzyć wysokiej klasy muzykę. Kolejne dobre wydawnictwo pozwoliło krótkotrwale wspiąć się Budgie na szczyt. Po trasie koncertowej promującej In For The Kill doszło do kolejnej zmiany personalnej - Boot został zastapiony Walijczykiem Stevem Williamsem, który pomógł zarejestrować materiał na ostatnią klasyczną płytę zespołu - Bandolier (1975). Charakteryzowała się ona zwrotem ku jeszcze cięższym brzmieniom, co może sugerować heavymetalowy, napędzany brzmieniem ciężkiego basu Napoleon Bona Part 1&2.

       W składzie z Williamsem za perkusją zespół grał do 1978 roku, kiedy to odszedł Bourge. W tym czasie nagrano dwa albumy, które niestety okazały się znacznie gorsze od wcześniejszych dokonań zespołu i, co stało się niestety niechlubną tradycją, nie porażały liczbą sprzedanych kopii. If I Were Brittania I'd Waive the Rules oraz Impeckable charakteryzowały się zwrotem ku funky. Po 1978 roku doszło do najważniejszej zmiany w historii zespołu. Wakujące miejsce zajął najpierw na krótko były gitarzysta Trapeze Rob Kendrick, a później John Thomas. Już pierwsze wydawnictwo nowego składu zapowiadało kolejne zmiany stylistyczne. "Czwórka" If Swallowed Do Not Induce Vomiting pokazała zwrot zespołu w stronę New Wave of British Heavy Metal. Niestety grupa nie bardzo potrafiła znaleźć swoje miejsce w tym nurcie. Stąd nowe albumy Power Supply (1980) i Nightflight(1981) były bardzo wtórne wobec modnej wówczas muzyki i nie grzeszyły oryginalnością.

       W 1982 roku poszerzono skład o klawiszowca Duncana Mackaya, co zbliżyło styl grupy do pop metalu, czego dowodem jest nagranie mocno już komercyjnej płyty Deliver Us from Evil. Krążek ten poniósł ogromną klęskę artystyczną, dziś uważany jest zdecydowanie za najsłabsze nagranie zespołu. W tym czasie Budgie odwiedziło Polskę dając podczas ponaddwutygodniowego tournee kilkanaście koncertów, które zgromadziły ogromne rzesze ludzi, co potwierdziło ogromną popularność grupy w naszym kraju. Mimo to, był to bardzo nieudany okres dla grupy. Po niepowodzeniach z początku lat 80. zespół zwolnił tempo. W 1985 roku miejsce Williamsa zajął były perkusista UFO Jim Simpson. Rozpad grupy nastąpił w 1988 roku, a jej odtworzenie w 1999 w składzie Burke Shelley, John Thomas, Steve Williams. Wkrótce Thomas poważnie zachorował i został zastąpiony przez Andy'ego Harta i z nim w składzie Budgie nagrało koncertową płytę Live In San Antonio. Pod koniec 2002 roku Hart zrezygnował z występów, a jego miejsce zajął Simon Lees. Zespół jest nadal aktywny i planuje wznowienie działalności wydawniczej.
źródło: wiki.pl
Last Updated ( poniedziałek, 29 marzec 2010 )
Design by Spanner © Velvet Underground Forum
Pliki lub dane, do których linki można znaleźć na forum, nie są zgromadzone na tej stronie internetowej lub serwerze strony. Ta strona pokazuje tylko i wyłącznie sumy kontrolne znalezione wewnątrz sieci Edonkey2000.
NO files or data the links on this website are pointing to are stored on this website or server the website is hosted on in any way or form. This site is only pointing out links found inside the Edonkey2000 Network, hosted on OTHER computers connected to that network
Bajo ningún concepto, ni este sitio ni su servidor albergan ficheros. Este sitio sólo recaba enlaces que se encuentran ya en la red de Edonkey2000, concretamente, en ordenadores conectados a susodicha red.