Polskie Forum Emule - Lossless Music Download, Audio HQ Releases
Home arrow Discography arrow FLAPJACK
wtorek, 19 wrzesień 2017
ED2K CATEGORIES
Discography
Lossless Music
Lossy Music
DVD Audio / Multichannel
DVD-Music Video
LQ concert's / Document's
Covers
Windows Software
Linux
[RS] CATEGORIES
Lossless Music
DVD-Music Video
LOGIN FORM ( only TEAM )
Username

Password

Remember me
Forgotten your password?

FLAPJACK
poniedziałek, 07 maj 2007
       Początki powstania kapeli datuje się na grudzień 1993 roku. Głównymi założycielami grupy byli Robert "Lica" Friedrich oraz Maciej "Ślimak" Starosta. Obaj grali wtedy w Acid Drinkers, nagrali płytę "Vile Vicious Vision", która nie miała potocznego "kopa". Postanowili stworzyć projekt, który zaspokoi potrzebę mocnego grania.

       Skład, jak zawsze, na początku był mało klarowny. Tomasz "Titus" Pukacki zagrał na basie, Kompas (wokalista grupy Gomor) zaśpiewał. Zagrali jedną próbę w tym składzie. Po okresie prób i błędów do zespołu trafia Amerykanka "Elizabeth" z zespołu Mellow Driver, wokalistka i autorka tekstów, basista Hrap-Luck oraz Maciej Jahnz, który niegdyś grał w Slavoy'u. Za pieniądze uzyskane ze sprzedaży sprzętu muzycznego Lica wynajmuje studio nagraniowe. Sesja odbywała się z początkiem lutego 1994 roku w gdyńskim Modern Sound Studio. Niestety, głos Elizabeth nie pasował do całości materiału, ostatecznie zaśpiewała jeden kawałek. Do studia przybył Tomek Lipnicki z Illusion wraz z wokalistą trójmiejskiej kapeli Ndingue Grzegorzem "Guzikiem" Guzińskim, którego Robert wypatrzył na jednym z gdyńskich koncertów. W niektórych utworach pojawił się jeszcze saksofonista Vimek z zielonogórsko-poznańskiej formacji Squot i kilka innych osób m.in. wspomniany Lipa z Illusion, Titus w chórkach.


Po sesji Lica szukał wydawcy na nagrany materiał. I znalazł - Metal Mind Producion na czele z Tomaszem Dziubińskim. Album, który był ich premierowym krążkiem nosił nazwę "Ruthless Kick". Najpierw wyszedł singiel promujący, potem płyta. Album zawierał 10 kawałków bardzo nowoczesnych, ostrych. Okładka przedstawia odcisk glana, obok napis "Only For Mosh".

Następną płytą jest "Fairplay". Album ten poprzedził singel zawierający cztery kawałki. Utwory na tę płytę zaczęły powstawać na początku 1995 roku. Większość kawałków powstała we współpracy Licy i Guzika. Nagrywanie płyty odbywało się w Wiśle w październiku 1995 roku. Efektem pracy w studio była płyta wydana 15 stycznia 1996 roku. Sam tytuł symbolizuje przeniesięnie szczytnej idei sportowej do życia codziennego. Teksty mówią o poszanowaniu i miłości do drugiej osoby. Okładka prezentuje dwie trójki zwrócone do siębie. Symbolizuje ludzi, którzy nie powinni się odwracać do siębie plecami, którzy powinni sobie pomagać nawzajem. Na płycie pojawiają się: Hau, wokalista zespołu Dynamind, śpiewa dwa kawałki ("Active" i "Comic Strip"), techniczny Flapjacka - T.Molka - w dwóch utworach zastępuje Ślimaka ("Active" i "Brazil"),a w chórkach udziela się Heavik, przyjaciel Litzy.

Na przełomie lutego i marca Flapjack rusza w trase koncertową wraz z Illusion i Dynamind. Po trasie Lica odchodzi od grupy, jednak obiecuje, że będzie się udzielać na następnej płycie oraz na koncertach, jeżeli go tylko o to poproszą.

PóĽniej następuje wydanie płyty "Juicy Planet Earth" - ciężka w odbiorze, lecz bardzo dojrzała. Tutaj m.in. Ślimak wypowiadał się, że zespół nagrał taką płytę jaką właśnie chciał nagrać, że ta płyta to jest prawdziwa muzyka Flapjacka. Kapela zawiesza działalność.

Ponownie panowie z Flapjacka spotykają się pod koniec wiosny 2003 roku. Skład pozostaje prawie bez zmian: Robert "Lica" Friedrich, członek takich zespołów jak 2 Tm 2,3 (Tymoteusz) oraz Arka Noego. Maciej "Ślimak" Starosta - szwagier Litzy, drugi z założycieli Flapjacka, bębni w Acid Drinkers oraz w Arce Noego. Grzegorz "Guzik" Guziński, lider zespołu Homosapiens pozostaje na wokalu. Obecnie grający razem ze Ślimakiem w Houku, Maciej Jahnz udzielający się na gitarze. Pojawia się nowa twarz Andrzej "Gienia" Markowski (ex-Funny Hippos, ex-Tumbao) na basie występujący w kapeli Zalef oraz Ocean.

Z powodu braku czasu Lica postanawia przerwać koncertowanie we Flapjacku. Robert zaznaczył jednak, że podczas ewentualnego tworzenia, nagrywania kolejnej płyty Flapjack będzie ich wspierał swoimi umiejętnościami. Teraz wspiera ich duchowo. W sierpniu 2004 w Świdnicy zastępuje go Aleksander "Olass" Mendyk (Acid Drinkers, ex-None), który po kilku koncertach zostaje na stałe (w międzyczasie epizod z graniem miał jeszcze Arkadiusz "Długi" Drygas (Gotham) w paĽdzirniku 2004).

Latem 2005 zespół deklaruje, że w głowach mają już pomysły na następną, czwartą płytę. "Mamy mnóstwo pomysłów i energii" [...] - pisze Ślimak i Olass w jednym z e-maili. W sierpniu Naleśnik występuje w Szczytnie na festiwalu Hunterfest. Tam też dostaje informację od jednego z wydawcy, że jest zainteresowany wydaniem kolejnej płyty...

Ciąg dalszy trwa...

Do tej pory kapela była nominowana do Fryderyka w roku 1994, w kategorii "Fonograficzny Debiut Roku". Flapjack poprzedzał swoimi koncertami występy Dog Eat Dog, Biohazard czy Paradise Lost.

Bio napisane z pomocą "Raportu o stanie Acid Drinkers" Leszka Gnoińskiego.
by flapjack.art.pl/
Last Updated ( sobota, 18 sierpień 2007 )
Design by Spanner © Velvet Underground Forum
Pliki lub dane, do których linki można znaleźć na forum, nie są zgromadzone na tej stronie internetowej lub serwerze strony. Ta strona pokazuje tylko i wyłącznie sumy kontrolne znalezione wewnątrz sieci Edonkey2000.
NO files or data the links on this website are pointing to are stored on this website or server the website is hosted on in any way or form. This site is only pointing out links found inside the Edonkey2000 Network, hosted on OTHER computers connected to that network
Bajo ningún concepto, ni este sitio ni su servidor albergan ficheros. Este sitio sólo recaba enlaces que se encuentran ya en la red de Edonkey2000, concretamente, en ordenadores conectados a susodicha red.