Polskie Forum Emule - Lossless Music Download, Audio HQ Releases
Home arrow Discography arrow KING DIAMOND
wtorek, 19 wrzesień 2017
ED2K CATEGORIES
Discography
Lossless Music
Lossy Music
DVD Audio / Multichannel
DVD-Music Video
LQ concert's / Document's
Covers
Windows Software
Linux
[RS] CATEGORIES
Lossless Music
DVD-Music Video
LOGIN FORM ( only TEAM )
Username

Password

Remember me
Forgotten your password?

KING DIAMOND
wtorek, 03 sierpień 2010
          King Diamond, właściwie Kim Benedix Petersen (ur. 14 czerwca 1956 w Kopenhadze) - duński kompozytor i wokalista, z wykształcenia farmaceuta. Lider zespołu Mercyful Fate oraz eponimicznej formacji King Diamond. Nominowany do nagrody Grammy.

          W 2006 roku piosenkarz został sklasyfikowany na 85. miejscu listy 100 najlepszych wokalistów wszech czasów wg Hit Parader.

1

Wczesne lata 70.
          Petersen początkowo nie wiązał swojej przyszłości z muzyką, lecz ze sportem - na początku lat 70. był piłkarzem w lokalnej lidze, gdzie odnosił pewne sukcesy (był m.in "piłkarzem roku" w swoim klubie). Jednocześnie zaczął wtedy grać na gitarze, i interesował się hard rockiem. Największe wrażenie wywarła na nim pierwsza płyta Led Zeppelin oraz "Fireball" grupy Deep Purple. Petersen szybko porzucił sport i całkowicie oddał się muzyce. Wkrótce zdecydował się również na podjęcie studiów na wydziale farmacji. W 1973 roku dołączył jako gitarzysta do zespołu Brainstorm.


1973 - 1978

Lata działalności w zespole Brainstorm nie przyniosły Petersenowi żadnego sukcesu komercyjnego, jednak dały mu pierwsze doświadczenia muzyczne i estradowe.

Po koncercie Alice`a Coopera w 1975 roku, Diamond był pod takim wrażeniem, że zrodził się w jego głowie pomysł, aby zawrzeć w swoich występach elementy grozy i teatralnego show, z których dziś jest znany. Ta koncepcja miała również pewne przełożenie na szczególny charakter samych kompozycji muzycznych, jakie w przyszłości miał tworzyć Diamond.

W 1976 roku Petersen wystąpił z Brainstorm na lokalnym festiwalu muzycznym, gdzie zgromadziła się duża publiczność. Wtedy też przylgnął do niego pseudonim "King Diamond". W 1978 roku, King Diamond opuścił Brainstorm, by dołączyć do grupy Black Rose.

1978 - 1980

Diamond szukał innego zespołu, w którym mógłby grać na gitarze, jednak los chciał, że Black Rose - kapela, która go zainteresowała - poszukiwała wokalisty. Podczas rozmowy z zespołem Diamond wyznał, że w poprzednim zespole był gitarzystą i wokalistą, co było kłamstwem. Mimo że nie miał wtedy najmniejszego doświadczenia w śpiewie, efekty spodobały się członkom Black Rose na tyle, że został przyjęty jako stały członek grupy.

Działalność w Black Rose nie przynosiła jednak Petersenowi dużych dochodów i jednocześnie pracował jako farmaceuta w zespole opracowującym nowe leki. Do jego obowiązków należało m.in. testowanie nowych leków zwiększających przepływ krwi.

Black Rose i Diamond nagrali tylko jeden album długogrający - 20 Years Ago: A Night of Rehearsal - wydany dopiero w 2001 roku. W 1980 roku opuścił Black Rose, a wkrótce potem zespół się rozpadł.

od 1980

W 1980 roku King Diamond otrzymał telefon od Hanka Shermanna i managera zespołu "Brats". Kapela potrzebowała wokalisty. Petersen słyszał o tym zespole i postanowił spróbować w nim swoich sił. Grupa wykonywała muzykę określaną jako mieszanka punk rocka i metalu. W 1981 roku zespół zaprosił przedstawicieli CBS na prezentację materiału muzycznego, jednak materiał ten okazał się zbyt ciężki i nie doszło do podpisania kontraktu. Było to bezpośrednią przyczyną rozłamu w grupie. King Diamond pozostał w zespole i skoncentrował się na muzyce czysto metalowej, której stylistyce już zawsze był wierny. Diamond i Shermann zdecydowali, że należy zmienić nazwę zespołu. Poszli za sugestią dziewczyny ich managera i wybrali nazwę Mercyful Fate.

Już pod nową nazwą zespół kontynuował rozmowy z licznymi wytwórniami, dzięki czemu jeszcze w 1981 roku Mercyful Fate pojawiło się na eterze za sprawą holenderskiego radia Hilversum. Kuriozalnym jest fakt, że w tym czasie to właśnie w Holandii, a nie w swoim rodzinnym kraju, King Diamond osiągnął pierwszy sukces i zdobył rzeszę fanów. Nagrał dwie płyty demo i w 1982 roku, dzięki holenderskiej wytwórni Rave-On Records została wydana pierwsza płyta Mercyful Fate - Nuns Have No Fun. Okładka tego albumu była przewrotną odpowiedzią Diamonda na zarzuty pewnego duńskiego księdza o satanizm.

W tym samym roku na jednym z koncertów z brytyjską grupą kobiecą Girlschool, Diamond zapowiedział publiczności "Sprowadzimy tu wam tej nocy szatana". Artysta sugeruje, że było to powodem przykrych zdarzeń, jakie miały nastąpić wkrótce potem. Tuż po występie Petersen przekazał mikrofon wokalistce Girlschool, Kim McAuliffe, sam zaś udał się za kulisy, gdzie jeden z jego technicznych powiedział mu o dziwnych dźwiękach wydobywających się z wyłączonego wzmacniacza, na co Diamond odpowiedział "Wiem o tym. I albo te dziewczynki zaraz przestaną grać, albo nie zagrają już wcale!" czego sam, jak twierdzi, do dziś nie rozumie. Rzeczywiście, już po kilku akordach wokalistka Girlschool została rażona prądem. Szczęśliwie wokalistce nic się nie stało, jednak koncert został natychmiast przerwany.

Duży rozgłos przyniosły zespołowi i jego liderowi występy w programie BBC "The Friday Rock Show". Dzięki nim usłyszano o Mercyful Fate w Roadrunner Records, która to wytwórnia szybko skontaktowała się z zespołem. W 1983 roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią na 5 lat i nagrał longplay zatytułowany "Melissa". Inspiracją do napisania tytułowej ballady była ludzka czaszka o imieniu Melissa, która w owym czasie towarzyszyła zespołowi na scenie. Członkowie zespołu określili ten utwór mianem "Trójkąta Bermudzkiego". Jak twierdzi Diamond, po zremasterowaniu utworu przez wytwórnię w utworze pojawiły się partie jego głosu, których nigdy nie nagrywał. Poza tym przy odtwarzaniu wstecznym utworu słychać w pewnej partii wyraźny głos Diamonda pytający "Co to za przesłanie?".

Również w 1983 roku swój drugi studyjny album nagrywał w Kopenhadze zespół Metallica. Kiedy zespołowi skradziono cały sprzęt muzyczny, Lars Ulrich zwrócił się z prośbą o pomoc do Kinga Diamonda, a ten użyczył zespołowi swój sprzęt. Od tamtej pory muzycy są przyjaciółmi, a Metallica korzystała jeszcze kilka razy z pomocy Diamonda podczas nagrywania kolejnych albumów. Poruszeni gestem Diamonda członkowie Metalliki nigdy nie ukrywali swojej wdzięczności. King Diamond został wręcz nazwany przez nich "człowiekiem, bez którego nie byłoby dziś Metalliki".

W 1984 roku Mercyful Fate udało się w trasę z zespołem Manowar jako support. Mercyful Fate zagrało jednak tylko jeden koncert, po którym wycofało się z trasy. Powodem było skandaliczne zachowanie managera Manowar, jak i arogancja samych członków Manowar względem muzyków z Mercyful Fate.

Jeszcze w 1984 roku, tuż po wydaniu kolejnej płyty(Don't Break the Oath), Mercyful Fate i Motörhead wyruszyły w swoją pierwszą trasę po Stanach Zjednoczonych, co okazało się wielkim sukcesem dla obydwu zespołów. Mercyful Fate dało wtedy 34 koncerty, występując zarówno jako support Motörhead, jak i jako główny zespół. Na jednym z koncertów do zespołu dołączyła Metallica. Tego samego roku zespół wrócił do Danii by udać się w kolejną trasę, również z Motörhead, oraz Girlschool i innymi zespołami.

W 1985 roku grupa Mercyful Fate została rozwiązana przez Kinga Diamonda, co zostało bardzo źle odebrane przez fanów. Przyczyną były różnice zdań muzyków w kwestiach muzycznych. Diamond natychmiast rozpoczął karierę solową, a nowy zespół nazwał po prostu King Diamond. Do zespołu dołączył gitarzysta Andy LaRocque, z którym Petersen współpracuje do dziś, oraz perkusista Mikkey Dee - bardziej znany z późniejszych występów w grupie Motörhead. Jako solista zaczął wydawać swoje płyty w formie albumów koncepcyjnych, tworzących spójną całość muzyczną i fabularną.

W 1992 roku reaktywowana zostaje grupa Mercyful Fate. W 1997 odbyła się specjalna trasa koncertowa, w której brały udział zespoły Mercyful Fate oraz King Diamond. Nigdy wcześniej, ani nigdy później nie miało to miejsca. Podczas tej trasy obydwa zespoły wystąpiły po raz pierwszy w Polsce (Kraków, 25 marca 1997). King Diamond występuje z obydwoma formacjami do dziś.

W 2008 roku King Diamond zmuszony był odwołać wielką trasę promującą album Give Me Your Soul... Please, z powodu postępującej choroby związanej z wypadającym dyskiem. Ostatni raz wystąpił na festiwalu Ozzfest (Dallas, 9 sierpnia 2008) jako gość specjalny u boku zespołu Metallica. Tego dnia wystąpił również z muzykami Scottem Ianem, Maxem Cavalerą i Vinnie Paulem wykonując cover zespołu Pantera.

King Diamond ma w swoim dotychczasowym dorobku 43 wydawnictwa muzyczne z czego 20 to albumy studyjne oraz 10 teledysków.


King Diamond (born Kim Bendix Petersen, Copenhagen, Denmark, on June 14, 1956) is a Grammy Award nominated heavy metal musician. As a vocalist, he is known for his extensive vocal range, in particular his use of vocals in the head voice register. He is the lead vocalist for both Mercyful Fate, and the eponymous King Diamond.

Mercyful Fate

King Diamond's first DK heavy rock band, with whom he played guitar, was called Brainstorm (1974-76), with Jeanette Blum (Jean Blue) vocal and bass, Michael Frohn (Mike West) guitar and Jes Jacobsen (Jesse James) drums. King Diamond left Brainstorm and began singing with a local Danish hard rock band Black Rose. It was during this time in Black Rose that King Diamond began experimenting with horror themed theatrics as well as shaping a malevolent quasi-Satanic stage persona. In 1980, he left Black Rose and joined the punk-metal band Brats where he met the three musicians (Hank Shermann, Michael Denner, Rak Hiasat, Timi Hansen) that would join with King Diamond in 1980 to become Mercyful Fate.

Following Mercyful Fate's 1984 release of Don't Break The Oath and the subsequent tour (which saw them play in the U.S. for the first time), King Diamond split ways with Mercyful Fate. With him, he took two of his bandmates (Hansen and Denner) to pursue a solo career under his own name.

Mercyful Fate reunited in 1992 (while King Diamond simultaneously continued his solo career) and recorded five more studio albums. In 1999 King decided to put Mercyful Fate on hold and continue on with his solo career. Though Mercyful Fate continues to remain dormant, the band is still under contract with Metal Blade Records. Also in 1999, King Diamond and Hank Shermann performed the song Mercyful Fate with Metallica live. This performance also has King Diamond without his famous makeup. In recent interviews, King Diamond has stated that Mercyful Fate will record and tour again when the timing is right, saying "It's definitely not finished."

King Diamond

In 2001, King Diamond worked out a deal with the band Usurper to sing backup vocals on the song "Necronemesis" in exchange for them shifting their recording schedule around to accommodate the recording of Abigail II: The Revenge. In 2004, King Diamond contributed vocals to "Sweet Dreams", which was the final track on the album of Dave Grohl's heavy metal side project Probot. In late 2005, King Diamond appeared on the Roadrunner United - The All-Star Sessions album, contributing vocals for his song "In the Fire", which featured multiple Roadrunner Records musicians (past and present) working together to create individual songs. King Diamond also guested on the Cradle of Filth song "Devil Woman" in late 2005.

In April 2006, King reunited with Mikkey Dee (Motörhead drummer) at a sold-out gig at Kåren in Gothenburg, Sweden.[2] In 2001 King referred to Dee as "one of the best [drummers] of all time and that's something that has bothered us since he left."[3]

King Diamond released his album Give Me Your Soul... Please, on June 26, 2007. Following the release the band received a Grammy nomination in the "Best Metal Performance" category for the track "Never Ending Hill".[4] He was forced to cancel a United States tour due to a herniated disk, causing severe back pain, which puts him in intense pain almost all of the time.[5] He attributes the problem to the long stressful hours spent working on the album.

King Diamond made an appearance at Ozzfest on August 9, 2008 at Frisco, TX alongside Metallica, performing a medley of Mercyful Fate songs previously released on Metallica's Garage Inc. album. Earlier in the day, he also performed a cover of the Pantera song "New Level" with Vinnie Paul, Scott Ian, Max Cavalera, and Nick Bowcott.

In 2009, King Diamond was revealed to be a character for the rhythm game Guitar Hero: Metallica, appearing with Mercyful Fate's song "Evil".

Stage presence

On stage, King Diamond uses a microphone handle consisting of a femur bone and a tibia bone in the shape of a cross. King Diamond had previously used a human skull which was called Melissa, on stage. In the mid-1980s Melissa was stolen after a performance in the Netherlands.

King Diamond has changed the design of his make-up often over the years. With Conspiracy, he wore a mesh of black and white line war paint, with some red "blood" made to look like a wound coming out of his forehead. With his album The Puppet Master, he used very little white and mainly had black inverted crosses going up and down his face.

Religious beliefs

King Diamond stated that he does not follow any specific religion, and expressed concern that religion has led so many people to kill and destroy each other. He stated that he cannot comprehend why religion has caused so much death and destruction when it is logically impossible to prove the presence or absence of any god. He states that he has reached a point in his life where he has completely given up believing in anything religious.

Marital status

King Diamond is married to Livia Zita, a Hungarian-born singer who has made appearances as a backup vocalist on the albums Abigail II: The Revenge, The Puppet Master and Give Me Your Soul... Please, as well as during live performances. She is also his business partner, and is currently working with him to compile old footage for two planned DVD releases of King Diamond and Mercyful Fate live performances, as well as helping him make remastered editions of the King Diamond albums The Spider's Lullabye, The Graveyard, Voodoo and House of God.
Last Updated ( niedziela, 15 sierpień 2010 )
Design by Spanner © Velvet Underground Forum
Pliki lub dane, do których linki można znaleźć na forum, nie są zgromadzone na tej stronie internetowej lub serwerze strony. Ta strona pokazuje tylko i wyłącznie sumy kontrolne znalezione wewnątrz sieci Edonkey2000.
NO files or data the links on this website are pointing to are stored on this website or server the website is hosted on in any way or form. This site is only pointing out links found inside the Edonkey2000 Network, hosted on OTHER computers connected to that network
Bajo ningún concepto, ni este sitio ni su servidor albergan ficheros. Este sitio sólo recaba enlaces que se encuentran ya en la red de Edonkey2000, concretamente, en ordenadores conectados a susodicha red.