Polskie Forum Emule - Lossless Music Download, Audio HQ Releases
Home arrow Discography arrow ALICE IN CHAINS
wtorek, 19 wrzesień 2017
ED2K CATEGORIES
Discography
Lossless Music
Lossy Music
DVD Audio / Multichannel
DVD-Music Video
LQ concert's / Document's
Covers
Windows Software
Linux
[RS] CATEGORIES
Lossless Music
DVD-Music Video
LOGIN FORM ( only TEAM )
Username

Password

Remember me
Forgotten your password?

ALICE IN CHAINS
poniedziałek, 13 wrzesień 2010
       Alice in Chains - amerykański zespół rockowy założony w 1987 roku przez wokalistę Layne'a Staley'a i gitarzystę Jerry'ego Cantrella. Jest obok Nirvany, Soundgarden i Pearl Jam kolejnym zespołem wywodzącym się z Seattle, który osiągnął sukces komercyjny. Wraz z nimi zaliczany jest do tzw. "Wielkiej Czwórki z Seattle". Stworzona przez zespół muzyka jest mroczna i ciężka, lecz bardzo melodyjna. Zawiera w sobie elementy grunge, heavy metalu oraz rocka alternatywnego. Zespół jak do tej pory wydał cztery albumy studyjne, które osiągnęły zarówno w Stanach jak i Europie spory sukces. Zespół znany był przed laty z odrębnego stylu wokalnego, który często zawierał zharmonizowane wokale Layne'a i Cantrella. Dziś duet wokalny tworzą DuVall-Cantrell.


       Alice in Chains wzrósł do międzynarodowej sławy jako część ruchu grunge z początku lat 90, wraz z innymi zespołami Seattle, takimi jak Nirvana, Pearl Jam i Soundgarden. Zespół był jednym z najbardziej udanych aktów pierwszej połowy lat 90, sprzedając ponad 30 milionów płyt na całym świecie, z czego 12 w samych Stanach Zjednoczonych. Osiągnął także dwa razy numer 1 na liście Billboard 200 ("Jar of Flies", "Alice in Chains"), oraz 14 piosenek znalazło się w pierwszej dziesiątce Mainstream Rock Tracks. Zespół zdobył także siedem nominacji do nagrody Grammy.


       Zespół nigdy oficjalnie nie został rozwiązany, lecz z powodu pogłębiającego się nałogu narkotykowego zakończonego śmiercią Staley'a, grupa w roku 2002 zawiesiła działalność. Reaktywacja nastąpiła w roku 2005, z nowym wokalistą Williamem DuVall'em. W 2009 roku zespół wydał pierwszy studyjny album od 14 lat, "Black Gives Way to Blue".
Last Updated ( sobota, 25 grudzień 2010 )
Design by Spanner © Velvet Underground Forum
Pliki lub dane, do których linki można znaleźć na forum, nie są zgromadzone na tej stronie internetowej lub serwerze strony. Ta strona pokazuje tylko i wyłącznie sumy kontrolne znalezione wewnątrz sieci Edonkey2000.
NO files or data the links on this website are pointing to are stored on this website or server the website is hosted on in any way or form. This site is only pointing out links found inside the Edonkey2000 Network, hosted on OTHER computers connected to that network
Bajo ningún concepto, ni este sitio ni su servidor albergan ficheros. Este sitio sólo recaba enlaces que se encuentran ya en la red de Edonkey2000, concretamente, en ordenadores conectados a susodicha red.